Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 28.03.2024r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

W sobotni wieczór 11 lutego br. gościła w Mszanie Dolnej Kadra Polski oldbojów w futsalu. Panowie mający ukończony 35 rok życia rozegrali mecz z reprezentacją Mszany Dolnej, złożoną głównie z czynnych zawodników KS Turbacz,  zasilonych dodatkowo o Zastępcę Burmistrza - Michała Barana i byłego gracza mszańskiej drużyny Tadeusza Żmudę. Mecz zakończył się zwycięstwem Mszaniaków 5:4, choć początek tego spotkania wcale nie zapowiadał takiego wyniku.

Z propozycją zagrania meczu wystąpił wieloletni trener kadry futsalowców 35+ - Tomasz Porwet. Znalazł w internecie jego zdaniem ciekawy obiekt - Miejską Halę Sportową w Mszanie Dolnej i uznał, że doskonale się ona nadaje do rozegrania szkoleniowego meczu. Burmistrz Tadeusz Filipiak, do którego zwrócił się Pan Tomasz, chętnie zgodził się na rozegranie towarzyskiego spotkania.

Mecz rozpoczął się kilka minut po godzinie 18.00 od przedstawienia składów obu drużyn, które prezentowały się następująco:

Żmuda Tadeusz

Lepsi w pierwszej połowie okazali się futsalowcy z Kadry Polski. Prowadzili 3:0, a później 4:1 i zanosiło się, że "młodzież" z Turbacza nie pogra z wygami. Orły Porweta pokazały czym różni się futsal od trawiastej odmiany futbolu. Szybka wymiana z pierwszej piłki, wymienność pozycji, doskonałe przyjęcie procentowało w tej fazie meczu. Jednak z biegiem gra się wyrównywała. Mszańska drużyna przeprowadziła w drugiej połowie kilka udanych kontr i stan meczu wyrównał się do stanu 4:4. Jeszcze jedna zdobyta bramka i kadra 35+ została pokonana, co nie zdarza się często. Ostatnie 9 meczów kadrowicze wygrali. Odsetek wygranych spotkań tej drużyny oscyluje w okolicach 90%. Dla oddania sprawiedliwości - pod koniec spotkania Kadra Polski miała okazję do odrobienia jednobramkowej straty, a nawet wygrania meczu, ale kilka "stuprocentowych" akcji wybronił mszański bramkarz, tudzież pomógł słupek bramki...
Bramki zdobyli dla Kadry Polski: Marek Dąda, Hubert Magiera, Andrzej Rabiański, Andrzej Zając, natomiast dla Reprezentacji Mszany: Michał Baran, Krzysztof Piekarczyk, Michał Smoleń, Paweł Sochacki oraz Grzegorz Szynalik.

Zmagania futsalowców oglądało około 150 osób, dzielnie dopingując, głównie mszańską drużynę. Dziewczyny z balkonu nie szczędziły głosów, a na parterowej trybunie prym wiódł Radny Jan Szynalik i Przewodniczący Rady Miasta Adam Malec z przyniesionym bardzo głośnym wuwuzelem.

Młodzi kibice po skończonej grze prosili zawodników o autografy, które lądowały w specjalnie przygotowanych notesikach, lub bezpośrednio na... rękach fanek.

Podziękowania za zorganizowanie meczu należą się Dyrektor ZSM Nr 1 Annie Górskiej, Klubowi Sportowemu "Turbacz" z Kazimierzem Kokoszką, Grzegorzem Szynalikiem i Ireneuszem Potaczkiem na czele, Dyrektorowi MOK Piotrowi Armatysowi za prowadzenie konferansjerki i nagłośnienie oraz sprawnie sędziującym arbitrom: Michalowi Misiurze i Marcinowi Stożkowi.