Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Informacja o pracach obserwacyjno-pomiarowych 

 

 

Minister Środowiska informuje, że na terenie całego kraju w lasach wszystkich kategorii własności w latach 2016-2020 będą prowadzone prace obserwacyjno-pomiarowe w ramach programu monitoringu lasów. Prace terenowe będą wykonywane w każdym roku w okresie od 1 czerwca do 30 września. Zebrane wyniki posłużą do oceny stanu zdrowotnego lasów Polski w relacji do zmieniającyh się warunków środowiska.

 

Prace terenowe związane z monitoringiem lasu odbywają się corocznie na stałych powierzchniach obserwacyjnych w sieci 8 x 8 km. Pomiary i obserwacje wykonywane są zgodnie z instrukcją opracowaną przez Instytut Badawczy Leśnictwa i zaakceptowaną przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska. Prace związane z realizacją tego przedsięwzięcia wykonywane będą przez pracowników Instytutu Badawczego Leśnictwa lub osoby upoważnione przez Instytut.

 

W związku z powyższym prosimy o umożliwienie wstępu na teren lasów oraz umożliwienie dokonania obserwacji i pomiarów osobom uprawnionym.


 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1258.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/informacja-o-pracach-obserwacyjno-pomiarowych.html