Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2024r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

Halowy Turniej ''Mszana Dolna Cup''

Loading ....

W minioną sobotę,  16 stycznia, w pięknym obiekcie sportowym przy Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej jak co roku odbył się halowy turniej piłki nożnej „Mszana Dolna Cup” w kategorii młodzików roczniki 2003 i 2004. Organizatorem turnieju był KS Turbacz oraz AP Bonito, patronat nad turniejem objął Urząd Miasta Mszana Dolna. W rywalizacji wzięło udział dziesięć drużyn – KS Turbacz AP Bonito, AP 21 Mirosława Szymkowiaka, Pcimnianka Pcim I i II, LKS Szaflary, UKS Halny Kamienica, Jordan Jordanów, Topór Tenczyn, Orkan Niedźwiedź, Sokół Słopnice.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach, drużyna z  Mszany Dolnej grała bardzo pechowo remisując bezbramkowo z Halnym Kamienicą i Jordanem Jordanów a z Pcimnianką I i Toporem Tenczyn 1:1 i przez co nie znalazła się  w finałowej czwórce. Ostatecznie nasz drużyna zajęła piąte miejsce. Cały turniej wygrała drużyna AP 21 tocząc ciężki bój w finale z Halnym Kamienicą i chociaż był remis 1:1 różnicą bramek wygrała drużyna z Krakowa. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Pcimia a czwarte nasi sąsiedzi z Niedźwiedzia. Warto zauważyć, że w turniej wzięło udział 130 młodych zawodników a ogółem na hali sportowej w sobotę było około 200 osób. Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Mrówka – Halny Kamienica a najlepszym strzelcem Kacper Myszogląd z AP21.

Opiekunami drużyny z Mszany Dolnej byli Grzgorz Szynalik i Adrian Cebula.

Skład drużyny: Michał Szczęsnowski, Gabryś Cichórz, Bartek Gruszkowski, Jan Kokoszka, Nikodem Nawara, Kamil Kaleta, Przemek Potaczek, Dawid Wydra, Dawid Szczypka, Piotr Piekarczyk, Mateusz Porębski, Konrad Wsół.

Dzień póżniej, w niedzielę 17 stycznia w zawodach brały udział drużyny seniorskie. W turniej wzięło udział sześć drużyn KS Turbacz, Wiślanie Kraków, KS Tyniec, Orkan Niedźwiedź I i II oraz Zenit Kasinka Mała.