Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Gotowa umowa

 

W dniu 1 października 2012 r. w Oddziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa Członka Zarządu Województwa Małopolskiego – Stanisława Sorysa, podczas której zostały wręczone umowy na dofinansowanie małopolskich targowisk. Odpowiednie dokumenty otrzymał  Michał Baran – Zastępca Burmistrza Mszany Dolnej oraz przedstawiciele czterech samorządów z naszego regionu: Władysław Bieda – Burmistrz Limanowej, Dariusz Reśko – Burmistrz Krynicy-Zdroju, Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza oraz Edward Bogaczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój.

 

Loading ....

 

Uzyskane dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego dotychczas finansowane były jedynie gminy wiejskie. Jednak targowiska zlokalizowane są z reguły w większych ośrodkach i stąd instytucje zarządzające programem podjęły decyzję, że tym razem również miasta do 50.000 mieszkańców będą mogły skorzystać z PROW-u. O dofinansowanie ubiegało się 21 małopolskich samorządów, 18 uzyskało dofinansowanie (do 1 mln zł). 3 gminy nie zdążyły przygotować dokumentacji technicznej, bądź pozwoleń na budowę.

 

Loading ....

Marszałek Sorys mówił w trakcie konferencji: „To bardzo cieszy, że z tego subregionu sądecko-limanowsko-gorlickiego zostało wybrane 5 projektów. Pokazuje to bardzo mocno skalę zainteresowania tym projektem w ramach tego subregionu, ale również pokazuje takie bardzo racjonalne podejście włodarzy poszczególnych miast, bo to żeby turyści przyjeżdżali, korzystali z dobrodziejstwa przyrody, też jest bardzo ważne, żeby mieli możliwość korzystania z żywności ekologicznej, z żywności, która jest produkowana przez miejscowych producentów, rolników. I żebyśmy poprawili jakość tych targowisk, bo myślę, że w ostatnich latach niewiele działo się w tym obszarze (…). Pragnę pogratulować jeszcze raz wszystkim beneficjentom, którym się udało w sposób bardzo dobry ten czas wykorzystać, aby przygotować dokumentację projektową. Tego czasu nie było zbyt niewiele. Myśmy się umówili, że w marcu tego roku, że prawdopodobnie będzie taki konkurs. (…) Gratuluję, że udało się te wszystkie procedury przeprowadzić do końca, a dzisiaj możemy przekazać już podpisane umowy na realizację projektów”.

 

Miasto Mszana Dolna znalazło się na pierwszym miejscu listy rankingowej (z maksymalnym dofinansowaniem 1 mln zł), przygotowanej przez Zarząd Województwa i jako pierwszy Zastępca Burmistrza odbierał  podpisaną umowę o dofinansowanie.

 

Relację z konferencji prasowej można oglądnąć na stronach Sądeckiej Telewizji Internetowej.

 

Dziękujemy p. Józefowi Augustynowi z Urzędu Marszałkowskiego za udostępnienie zdjęć z konferencji.

 

 

Tekst przeczytany: 1310.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/gotowa-umowa.html