Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

 Głosuj na Osobowość Roku  

 

 

Czterech kandydatów z regionu Mszany Dolnej bierze udział w plebiscycie "Osobowość Roku", który organizuje "Gazeta Krakowska". Można ich wspomóc oddając na nich swoje głosy. Z naszego miasta zgłoszone zostały dwie kandydatury: Agnieszka Orzeł i Urszula Antosz-Rekucka.

 

Kategoria Kultura:

 

Agnieszka Orzeł, dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej, dzięki jej zaangażowaniu instytucja, którą zarządza, stała się miejscem otwartym i przyjaznym dla każdego. Biblioteka to nie tylko bogata oferta czytelnicza, ale też wystawy, spotkania autorskie, konkursy i różnorodne zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów. Najważniejszą inicjatywą 2017 r. było przystąpienie do programu „E-mocni”, zapobiegającemu wykluczeniu cyfrowemu. (OK.181). SMS pod nr 72355 o treści OK.181.

 

Krystian Zięba, wokalista, na co dzień mieszkaniec Kasiny Wielkiej, jako Fincz rozpoczyna właśnie karierę w disco polo. Niedawno premierę miał jego pierwszy teledysk do utworu pt. „Wyśniona”. (OK.69) SMS pod nr 72355 o treści OK.69.

 

Znany dobrze w Mszanie Dolnej jest nominowany Adrian Cieślik z Dobrej, doktorant na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego UP JPII, za kultywowanie historii i tradycji regionu Dobrej. Od 2016 prowadzi w internecie cieszącą się powodzeniem stronę dotyczącą historii wsi Dobra. Adrian działa też jako wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i współorganizuje podsztab w Dobrej. (OK.66) SMS pod nr 72355 o treści OK.66

 

Działalność społeczna i charytatywna:

 

Urszula Antosz-Rekucka, katechetka z Mszany Dolnej, od lat dba o miejsca upamiętniające Żydów mszańskich. Za działanie na rzecz pamięci o polskich Żydach została nominowana do Nagrody POLIN. Otrzymała także wyróżnienie w IX edycji Nagrody Ireny Sendlerowej "za naprawianie świata. Angażuje się też w akcje charytatywne. Działa w założonym przez siebie kole "Caritas" które organizuje zbiórki dla misji w Ruandzie i Burundi, oraz dla Polaków na Ukrainie. (OD.94) SMS pod nr 72355 o treści OD.94.

 

Hubert Rabciak, wiceprezes Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan, Aktywnie działa na rzecz krzewienia kultury lokalnej. (OD.89) SMS pod nr 72355 o treści OD.89

 

Grzegorz Kaczmarczyk z Kasinki Małej, rysownik - twórca komiksowy, działający na polskim rynku komiksowym od paru lat i mający za sobą kilka publikacji. Obecnie współpracuje z warszawskim wydawnictwem ''Sol Invictus Komiks''. W tym roku, nakładem tegoż wydawnictwa, ukazały się dwa komiksy, w których odpowiadał za rysunki i kolory ''Zgroza #1 - Lód'', ''Zgroza #2 - Obłęd'', które to zostały wysoko oceniane i spotkały się z bardzo przychylnym odbiorem wśród recenzentów. Aby zagłosować na Grzegorza Kaczmarczyka należy wysłać SMS o treści OK.189 pod nr 72355.

 

 

Więcej o Plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 można przeczytać TUTAJ

 

 

red.

źródło: "Gazeta Krakowska"

 

Tekst przeczytany: 891.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/glosuj-na-osobowosc-roku.html