Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 15.07.2024r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej  

 

Serdecznie zapaszamy na Galicyjski Piknik Kolejowy, który odbędzie się 26 czerwca, w niedzielę, na stacji kolejowej w Dobrej.  Pociąg „retro” staje się inspiracją wydarzeń kulturalnych w regionie. Podobnie było w przypadku Galicyjskiego Pikniku Kolejowego. Naszym celem jest chęć ukazania piękna terenów i kultury Beskidu Wyspowego, odświeżenia zanikających tradycji kolejarskich na tym terenie, stworzenie możliwości nieszablonowego spędzenia wolnego czasu. Ważniejszymi punktami programu będą: przyjazd pociągów Retro, Przegląd Kolejowej Piosenki, w którym wezmą udział przedstawiciele gmin wchodzących w skład Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Ciekawym i skłaniającym do refleksji punktem będzie dyskusja panelowa pt. „Komunikacja motorem i łącznikiem w rozwoju gospodarczym, poszukiwanie wpływu linii kolejowej na życie mieszkańców Galicji z perspektywy gospodarczej, kulturowej, społecznej”. Kluczowym punktem programu będzie próba pobicia rekordu świata w ilości osób śpiewających jednocześnie piosenkę kolejową – w tym roku będzie to „Ósma dwie” Krzysztofa Krawczyka. Ciekawostką będzie wystawa fotograficzna poświęcona historii linii kolejowej „Chabówka – Nowy Sącz” pozyskana od Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu. Całości dopełnią stoiska z produktami regionalnymi, gastronomią, bazą gastronomiczno-noclegową. Dla najmłodszych będzie przygotowany darmowy kącik atrakcji. Urozmaiceniem będzie parada kolejarzy.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

Organizator: Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego

 

Patroni: Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Skansen Taboru Kolejowego Chabówka, Stowarzyszenie Lokomotywa, Urząd Gminy Dobra, Odkryj Beskid Wyspowy, Forum Gmin Beskidu Wyspowego, PTTK.

 

Patroni medialni: wydarzenia jest: Radio Plus, Portal internetowy Limanowa.in, TVP3 Kraków, Gazeta Krakowska

 

Sponsorzy: Urząd Gminy Dobra, JMS Kursy Kolejowe, oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

 

Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej” dofinansowanego ze środków Mecenat Kulturalny z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY      oraz     PLAKAT

  

Red.

 

Tekst przeczytany: 1587.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/galicyjski-piknik-kolejowy-w-dobrej.html