Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: sobota, 20.04.2024r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2012

Jarocin, Jarocin? Pierwsze skojarzenia, szczególnie u ludzi młodych, to miejsce festiwalu muzycznego..... i dla wielu z nas wiedza o tym prawie 26 tysięcznym mieście w Wielkopolsce tu się kończy. Ale dla zawodników mszańskiego UKS KORYO to miasto od 25 marca będzie bardzo miłym wspomnieniem. Podopieczni Zbigniewa Karpierza pojechali do Wielkopolski, by tam spróbować swoich sił z ekipami z całej Polski. Właśnie na matach w Jarocinie w dniach 23-25 marca br. odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim. Trener Zbigniew Karpierz zabrał do Jarocina siedmioro reprezentantów mszańskiego klubu. Sylwia Kornaś, Izabela Majerczyk i Krystian Kornaś rywalizowali w kategorii juniorskiej, zaś w gronie młodzieżowców okazję do wywalczenia awansu mieli Dominika Bukowiec, Kamil Guzik, Stanisław Kmiecik i Mateusz Kaciczak.

Loading ....

Z dwudniowych zmagań w Wielkopolsce z kwalifikacją na Mistrzostwa Polski Juniorów w Śremie wrócili w komplecie nasi juniorzy - cała trójka w swoich kategoriach wagowych stanęła na trzecim stopniu podium - Krystian Kornaś w kategorii do 59kg, Izabela Majerczyk w kategorii do 46kg i Sylwia Kornaś w kategorii do 49kg. Z czwórki młodzieżowców kwalifikację wywalczyła jedynie Dominika Bukowiec zajmując w swojej kategorii wagowej miejsce drugie- i to Dominika pojedzie na Mistrzostwa Polski do Puław. Pozostali zawodnicy UKS KORYO zajęli odpowiednio, Kamil Guzik i Mateusz Kaciczak miejsca piąte zaś Stanisław Kmiecik uplasował się na miejscu dziewiątym. Trener Zbigniew Karpierz z wyjazdu i uzyskanych kwalifikacji swoich podopiecznych jest bardzo zadowolony, a naszemu miejskiemu portalowi nieśmiało zdradza, że z Mistrzostw Polski w Śremie i Puławach wróci z medalami dla Mszany Dolnej. A my dodajmy - marzą nam się te z najcenniejszego kruszcu! I takich zdobyczy trenerowi i jego uczniom życzymy !