Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Województwa Małopolskiego do udziału w  konkursie Cudowna moc bukietów. Według starego zwyczaju 15 sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, owoców i kwiatów.  Sięgano wyłącznie po rośliny z tutejszych pól, łąk i ogrodów a dobierano je  ze względu na piękno, smak lub właściwości lecznicze. W konkursie na tradycyjny bukiet zielny mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego, osoby indywidualne, bez ograniczeń wiekowych. Chętnych do udziału zachęcamy do składania swoich bukietów w poniedziałek 15 sierpnia 2011 roku w godz. 10.00 – 14.00 przy Kościele św. Barbary na Placu Mariackim w Krakowie.

 

Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu „Cudowna moc bukietów”  odbędzie się 15 sierpnia 2011 r. w godz. 14.00-17.00 na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. W tym czasie zaproponujemy również gry i zabawy dla dzieci oraz koncert artystów z kabaretu Loch Camelot.

 

Projekt „Cudowna moc bukietów” ma na celu promowanie postaw ekologicznych związanych z ochroną małopolskiej przyrody. Dlatego Instytut Dziedzictwa  zachęca wszystkich mieszkańców Krakowa i Małopolski do botanicznej, ekologicznej wycieczki w rezultacie której powstaną bukiety zielne.  Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.

 

 

 

Do pobrania REGULAMIN KONKURSU.     

 

 

SZCZEGÓŁY:      www.instytutdziedzictwa.pl      

    

  


 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1389.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/cudowna-moc-bukietow-zapraszamy-do-krakowa.html