Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 30.11.2021r. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2010

Po radnych, którzy ślubowanie złożyli na I inauguracyjnej Sesji Rady Miasta 1 grudnia, przyszedł czas na wybranego w I turze samorządowych wyborów (21 listopada br) nowego-starego burmistrza. Tadeusz Filipiak uzyskał ponad 60% poparcie wyborców pokonując Józefa Bierowca na którego głosowało ponad 39% mieszkańców Mszany Dolnej uczestniczących w wyborach.

 

Loading ....


Zgodnie z ordynacją wyborczą wszystkie gminy w których rozstrzygnięcia zapadły w I turze, do 6 grudnia mają czas na zwołanie sesji, podczas których nowowybrani wójtowie, burmistrzowie i prezydenci muszą złożyć ślubowanie. Przewodniczący Rady Miasta Adam Malec taką Sesję zwołał na piątkowe popołudnie i w obecności 14 radnych, zaproszonych dyrektorów i kierowników instytucji samorządowych, Tadeusz Filipiak wybrany w wyborach powszechnych 21 listopada burmistrzem Mszany Dolnej na lata 2010-2014, złożył uroczyste ślubowanie. Po raz pierwszy zaprzysiężenie odbyło się przy udziale pocztu sztandarowego - poświęcony 3 października sztandar Miasta, prezentowali nowowybrani Radni mszańscy - Jan Szynalik, Stanisław Andrzej Dudzik i Rafał Dara.

 

Loading ....

 

Radni ustalili również składy osobowe w stałych komisjach Rady Miasta - zgodnie ze Statutem Miasta Mszana Dolna, każdy Radny ma obowiązek uczestniczenia w pracach przynajmniej jednej komisji stałej. Głosowanie na składem w poszczególnych komisjach przebiegło bardzo sprawnie, a nowo powołane komisje wyłoniły spośród siebie swoich przewodniczących i tak szefem Komisji Rewizyjnej został - radny Jan Stożek, Komisji Budżetowej - radny Stanisław Dziętło, Komisji Sportu, Turystyki i Promocji - radny Jan Szynalik, Komisji Zdrowia, Profilaktyki Uzależnień i Spraw Socjalnych - radna Joanna Kotarba, Komisji Oświaty i Kultury - radna Bogumiła Cieżak, Komisja Rozwoju Przestrzennego i Gospodarki Mieszkaniowej - radny Stanisław Andrzej Dudzik oraz Komisja Ochrony Środowiska - radny Jacek Wardyński.

 

Loading ....

 

Przed sesją i w przerwie obrad, wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie małego Aniołka i "coś" na słodko - za upominkami stały dwie Panie - Irena Łacna i Róża Gniewek prowadząca zajęcia w odremontowanej świetlicy na oś. Krakowska. W zamian za "anielski prezent" każdy z obdarownych wrzucił do koszyczka tyle, ile zechciał - za zebrane pieniądze zostaną zakupione dla dzieciaków z osiedla zabawki, pomoce do nauki i gry.

Ostatnim punktem obrad II Sesji RM był komunikat kierownika MOPS o sytuacji bezdomnych na terenie miasta i prośba, by nikt z potrzebujących pomocy w trudnym, zimowym okresie nie pozostał sam.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1581.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/burmistrz-zaprzysiezony.html