Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 09.12.2021r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Bieg ''Świecimy przykładem'' 

 

W piątek, 18 września serdecznie zapraszamy na wieczorny bieg, w ramach akcji „Świecimy przykładem”organizowany przez  Straż Miejską w Mszanie Dolnej. Startujemy o godz. 20.00  z placu Św. Faustyny przy Kościele Miłosierdzia Bożego.  Ci, którzy pojawią się na starcie biegu otrzymają odblaski. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek. Nie chodzi bowiem tylko o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, dla nich straż miejska organizuje w szkole specjalne prelekcje, ale o wszystkich pieszych. Coraz częściej możemy zaobserwować ich na ulicach naszego miasta. Są to osoby dorosłe, które często po zmroku biegają by zadbać o swoją sylwetkę, spacerują, chodzą z kijami.

 

Loading ....

 

Planowana akcja zostanie przeprowadzona przy wsparciu Policji, mszańskich szkół, samorządu i sekcji biegów górskich i długodystansowych MOK. Będzie elementem dorocznych działań przeprowadzanych pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

Loading ....

 

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
 

Red.

www.limanowa.in

 

Tekst przeczytany: 1481.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/bieg-swiecimy-przykladem.html