Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Bezpieczniej na ul. M.M.Kolbego 

 

Choć na tym przejściu, na szczęście, nie doszło jeszcze do potrącenia pieszych, to wszyscy wiedzą, że należy ono do jednego z bardziej niebezpiecznych - mowa o "zebrach" w ciągu DK 28, czyli na ul. M.M.Kolbego, tuż przy przedszkolu Sióstr Franciszkanek. Przejście to, szczególnie w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, pełne jest dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Miejskich nr 1. Po tym przejściu swoje pociechy przeprowadzają także rodzice i opiekunowie do przedszkola prowadzonego przez siostry zakonne. Z tych powodów każdego poranka na tym przejściu bezpieczeństwa najmłodszych doglądają, wstrzymując ruch i przeprowadzając dzieci, funkcjonariusze Straży Miejskiej.

 

Loading ....

O poprawę bezpieczeństwa na tym przejściu apelowali rodzice, dyrektorzy szkoły i przedszkola, w tej sprawie do zarządcy drogi, krakowskiej GDDKiA zwracał się mszański magistrat. W roku ubiegłym z obu stron przejścia pojawiły się duże, ostrzegawcze znaki, zwane popularnie przez drogowców, "Jaś i Małogosia". Wczoraj, w godzinach popołudniowych rozpoczęto montaż tzw. azylu dla pieszych. Pojawiły się dodatkowe znaki, na środku drogi "wyspa", a także nowe oznakowanie poziome. Tak przebudowane przejście podniesie poziom bezpieczeństwa, co do tego wątpliwości nie ma. W imieniu dzieci, rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkoły i przedszkola oraz miejskiego samorządu, dziękujemy GDDKiA za tę niezmiernie cenną i oczekiwaną inicjatywę.

 

Loading ....

Szybko się okazało, że to nie jedyny prezent od GDDKiA - bezpieczniej czujemy się też na kolejnym przejściu w ciągu tej samej ulicy. Znaki pionowe z wyspą pojawiły się na oznakowanym przejściu vis-a-vis dworca kolejowego. To przejście jest jeszcze bardziej uczęszczane i piesi na nim muszą mieć oczy "naokoło głowy" - tu bowiem Straż Miejska w przedostaniu się na drugą stronę drogi nie pomaga. Dziękowaliśmy w imieniu korzystających z przejścia "szkolno-przedszkolnego" kilkaset metrów niżej, dołączamy ciepłe słowa pod adresem zarządcy tej drogi, krakowskiego GDDKiA i za ten kolejny, znakomity pomysł i szybką realizację.

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1584.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/bezpieczniej-na-ul-m-m-kolbego.html