Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 03.12.2021r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

 Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem 

 

W dniu 31 stycznia 2018 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-16 lat. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej (test z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz praktycznej (zjazd slalomem).

 

Loading ....

Każdy zawodnik otrzymał na start kamizelkę odblaskową przekazaną przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, które również objęło honorowym patronatem powyższe wydarzenie. Nagrody w konkursach ufundowały: Starostwo Powiatowe Limanowa, Urząd Miasta oraz Gminy w Mszanie Dolnej, a także Urząd Gminy Niedźwiedź. Dodatkowo Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej przekazał dzieciom biorącym udział w konkursie puchary. Dwoje najmłodszych uczestników: Stefan Lesiakowski oraz Miłosz Struski  otrzymało medale oraz nagrody.

 

Loading ....

 

W kategorii wiekowej 6-10 wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Dawiec z Poręby Wielkiej oraz Michał Łaciak z Łazisk Górnych.

Pierwsze miejsce zdobył: Mateusz Dziedzina z Mszany Dolnej, drugie  miejsce Gabriela Gubała z Dobczyc oraz  miejsce trzecie Oliwia Werle z Gliwic.

W konkursie dla dzieci w wieku 11-16  wyróżnieni zostali: Emilia Chrustek z Mszany Dolnej i Konrad Zapała z Poręby Wielkiej.

Pierwsze miejsce zdobyła: Zuzanna Liberda z Mszany Dolnej, drugie miejsce Szymon Wadyl z Poręby Wielkiej oraz miejsce trzecie Jan Gocal z Mszany Górnej.

 

Zawody odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także jest częścią zainicjowanej przez MSWiA kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Pogoda i frekwencja uczestników akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały upominki. Bezpieczne formy aktywnego spędzania wolnego czasu w zimie promował „Inspektor Wawelek”, który towarzyszył dzieciom podczas zawodów.

 


Współorganizatorami imprezy byli:

Ośrodek Narciarski „LubomierzSki”,

Starostwo Powiatowe Limanowa,

Miasto i Gmina Mszana Dolna,

Gmina Niedźwiedź,

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie,

Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, Warta S.A.,

Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.
 

  

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 574.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/bezpiecznie-na-stoku-z-inspektorem-wawelkiem.html