Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską  

 

   

 

Loading ....

Strażnicy ze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego. Program spotkań realizowany w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ” miał na celu uświadomienie dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. blisko drogi, zbiornika wodnego. W prelekcjach uczestniczyło łącznie 160 dzieci z mszańskich szkół. Strażnicy przypomnieli również zasady, jakimi trzeba się kierować w przypadku, kiedy przytrafi się nieszczęśliwy wypadek i konieczne jest wezwanie pomocy.

 

Loading ....

Zajęcia  prowadzone były przy pomocy specjalnie w tym celu przygotowanej prezentacji, pełniej kolorowych obrazków i wesołych wierszyków adekwatnych do omawianych zagadnień. Dzieci były bardzo aktywne w prowadzonych prelekcjach, a wiedza którą posiadają na temat bezpiecznych ferii jest zadowalająca.

 

Akcja ''Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską'' potrwa do 1 marca.

 

W tym czasie funkcjonariusze Straży Miejskiej będą częściej przeprowadzać kontrole:

 

  •  zamarzniętych akwenów wodnych, które w zimie mogą służyć za lodowiska,
  • miejsc i zabaw dzieci i młodzieży niekorzystającej z zorganizowanych form wypoczynku takich jak place zabaw, skwer i podwórka,
  • punktów sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do niego osób nieletnich.

 

 

Loading ....

 

 

Red.

 

 


 
Tekst przeczytany: 1304.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/bezpieczne-ferie-ze-straza-miejska.html