Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 26.04.2024r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 160 zadań w II edycji BO Małopolska! 


25 września startuje głosowanie w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do 13 października mieszkańcy regionu będą mogli wybierać z puli aż 160 różnych zadań. Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł oddać tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa.

 

Nowe festiwale muzyczne i kulturalne, książkomaty, zawody sportowe, warsztaty dla seniorów, zajęcia językowe, budowa chodnika, zakup sprzętu medycznego czy sadzonek drzew – w propozycjach zgłoszonych do II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego aż roi się od ciekawych i potrzebnych pomysłów.

 

Mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że drzemią w nich niewyczerpane pokłady kreatywności. Wiele ze zgłoszonych pomysłów to zupełnie nowe inicjatywy, które z pewnością wzbogacą ofertę kulturalną czy sportową różnych zakątków naszego regionu. Są też propozycje, które świadczą o pilnych potrzebach i inwestycjach danej społeczności. Małopolanie mają więc w czym wybierać – warto zagłosować! Tym bardziej, że w tym roku zdecydowaliśmy się powiększyć pulę pieniędzy przeznaczonych na finansowanie zadań z BO Małopolska. Teraz to aż 8 mln zł – zachęca Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa zajmuje się m.in. kwestią budżetu obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

 

Wśród jakich zadań będą wybierać mieszkańcy? Najwięcej w II edycji BO Małopolska jest projektów prospołecznych (40), edukacyjnych (36), kulturalnych (34) i sportowych (24). Mniej jest z kolei inicjatyw turystycznych (12), ekologicznych (6) i innych (8). Pełna lista jest dostępna poniżej.

 

Już wiadomo, że największy wybór będą mieć mieszkańcy subregionu tarnowskiego (pow. bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski i m. Tarnów) – gdzie w sumie zakwalifikowały się 32 projekty, z czego najwięcej jest prospołecznych (12). Na drugim miejscu jest Sądecczyzna (pow. limanowski, nowosądecki, gorlicki i m. N. Sącz) z pulą 29 zadań – tu prym wiodą inicjatywy kulturalne (11). Z samego miasta Kraków zakwalifikowało się 28 projektów (najwięcej – bo 7 – prospołecznych), z Małopolski Zachodniej (pow. chrzanowski, olkuski, oświęcimski) – 27, w tym 9 edukacyjnych i 8 prospołecznych. Mieszkańcy Podhala (pow. myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański, wadowicki) będą oddawać głos na jeden z 23 projektów (m.in. 5 prospołecznych), a Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego (pow. krakowski, miechowski, proszowicki, wielicki) - z 21 projektów, w tym 7 edukacyjnych i 6 sportowych.

 

Jak głosować w II edycji?

 

Zadania są już sprawdzone pod kątem merytorycznym przez urzędników i zatwierdzone przez zarząd województwa – teraz wszystko w rękach mieszkańców. Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października.

 

W II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Małopolski regionu będą mogli oddać tylko jeden głos, wybierając spośród wszystkich zadań małych (czyli o zasięgu całego powiatu) i dużych (o zasięgu subregionu). Ważna uwaga – głosować można tylko na zadanie z subregionu, w którym się mieszka.

 

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl) , na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświecimiu czy Nowym Targu ), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).



Najbliższy mieszkańcom Miasta Mszana Dolna jest projekt "Strefa turystyczno-wypoczynkowa wraz z imprezą inaugurującą sezon letni", na liście zadań oznaczony kodem SAD10.
Zadanie polega na stworzeniu w Mszanie Dolnej, nowej, interesującej atrakcji turystycznej – plaży, która będzie zlokalizowana na nieruchomości położonej przy ul. Zielonej, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 4703/15, tzw. dawnej „Strzelnicy”, nad brzegiem rzeki Mszanka, z przepięknymi widokami na góry: Lubogoszcz, Szczebel, Luboń Wielki. Połączenie zachwycających widoków z miejscem stworzonym do wypoczynku ma wpłynąć na zwiększenie liczby turystów odwiedzających Beskid Wyspowy oraz dać mieszkańcom okolic miejsce, w którym będą mogli swobodnie się zrelaksować. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. A zwieńczeniem tego wszystkiego ma być impreza inauguracyjna sezon letni, podczas której wystąpi znany artysta.

 

Gorąco zachęcamy mieszkańców Naszego miasta do głosowania właśnie na ten projekt!

 


Polecamy głosowanie internetowe pod tym linkiem, bez wychodzenia z domu !  
 

 

UWAGA: Jeśli zagłosujesz ponownie, wszystkie Twoje głosy zostaną unieważnione.

 


Lista zadań dopuszczonych do głosowania (link).



Wykaz punktów, w których można oddać głos:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego:


Kraków, ul. Basztowa 22
Kraków, ul. Racławicka 56
Kraków, os. Teatralne 4a
Kraków, ul. Wielicka 72

 

Agendy Zamiejscowe UMWM:


Tarnów, al. Solidarności 5-9
Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52
Nowy Targ, al. 1000-lecia 35
Oświęcim, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 21

 

Urzędy:


Urząd Gminy i Miasta Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25
Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1
Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51
Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9
Urząd Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13
Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2
Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23

 

Wykaz zadań odrzuconych wraz z uzasadnieniem (link).

 

 

 

Za portalem www.bo.malopolska.pl 


 

Tekst przeczytany: 1034.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/160-zadan-w-ii-edycji-bo-malopolska.html