Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 28.11.2021r. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2011

 

Loading ....

Za dwa tygodnie koniec wakacji - do szkół, ale i do przedszkoli powróci dziecięcy gwar. Letnie miesiące dla jednych są czasem słodkiego leniuchowania i wypoczynku po trudach nauki i pracy, ale są i tacy, którzy gorące wakacyjne miesiące wykorzystują, by zrobić coś, czego w trakcie roku szkolnego zrobić się nie da. Nasze miasto prowadzi dwa samorządowe przedszkola - jedno na ul. Leśnej, zaś drugie tuż przy Parku, na ul. J.Marka. Warunki lokalowe w obu obiektach do wymarzonych nie należą, ale jak mówi znane powiedzenie .."jak się nie ma, co się lubi, to się lubi , co się ma" - i w jednym, i w drugim przedszkolu niemal każdego roku "doszywa się nowe łaty do starego sukna". A to nowy dach, nowoczesna kotłownia, bezpieczny plac zabaw, nowe wyposażenie sal i kuchni itp.

 

Loading ....

 

Loading ....

 

Z okien Przedszkola nr 2 widać Park Miejski - przedszkolny ogród dzieli od parku stara, skorodowana metalowa siatka. Do tego roku, tak nauczycielki, jak i dzieciaki w stronę parku spoglądały niechętnie i rzadko, bo i patrzeć nie było na co. Zarośla, wysokie chwasty, dewastowany z miesiąca na miesiąc plac zabaw do odwiedzin i zabawy nie zachęcały. Jednak od kilku miesięcy w mszańskim parku trwają bardzo intesywne prace - za własne (samorządowe środki), ale przede wszystkim za unijne pieniądze dawny dworski park hrabiowskiej Rodziny Krasińskich wraca do czasów świetności. Te zmiany nie mogły umknąć oczom dyrektorki przedszkola Teofilii Latoś - przy każdej sposobności przypominała burmistrzowi o potrzebach placówki, którą od "wieków" kieruje.

 

Loading ....

 

Samorząd miejski tak kraje, jak materii staje - dyr. Teofila Latoś nie czeka z rękami założonymi na przysłowiową mannę. Swoimi sposobami zdobywa środki na drobne remonty, na wyposażenie sal, na nowy plac zabaw. Ale są takie obszary, gdzie bez wsparcia Samorządu sama zdziałać wiele nie może. Jednym z tych obszarów jest otoczenie obiektu - stary i przerośnięty żywopłot, nieprzycinane od lat drzewa z niebezpiecznie nisko zwisającymi konarami, dziurawa asfaltowa alejka bez chodnika, splendoru placówce nie przynosiły. Gospodyni przedszkola przy tej okazji zawsze mówiła: .."w parku robi się tak pięknie, a u nas, jakby czas się zatrzymał.." Ale w ostatnich tygodniach wokół przedszkola na ul.Marka drgnęło - ekipa ZGK wkroczyła do przedszkolnego ogrodu i na celowniku znalazł się wspomniany już wyżej bitumiczny zjazd - w parę dni drzwi przedszkola z chodnikiem przy ul. Marka połączyła alejka z kostki betonowej (odzyskanej z rewitalizowanych terenów w mieście) przy której już po zakończonych robotach pracownice przedszkola urządziły rabatę, a na niej kwiaty i ozdobne krzewy.

 

Loading ....

 

Zniknął też wiekowy żywopłot, a suche konary i nisko zwisające gałęzie zostały przycięte. Za kilka dni do przedszkolnego ogrodu wkroczą kosiarki i rozpocznie się ostatni etap przed godziną "O" - czyli 1 września rozpoczynającym nowy rok przedszkolny. A w Urzędzie Miasta już wiedzą, że dyr. Teofila Latoś za kilka dni rozpocznie "walkę" o nowy płot z bramką oddzielający przedszkole od parku.

 

Loading ....

 

Ten pordzewiały w żaden sposób już dziś nie pasuje do "zrewitalizowanego" przedszkolnego ogródka, a będzie jeszcze bardziej "straszył", kiedy prace rewitalizacyjne zakończą się w parku. Przedszkolaki i rodzice, ale i dyrektorka z nauczycielkami już dziś się cieszą, że będą mieć do dyspozycji mały, ale bezpieczny i zadbany ogródek, a za płotem piękny park z placem zabaw, jak marzenie.

 

Loading ....

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1259.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://archiwum.mszana-dolna.eu/-zarazliwa-rewitalizacja.html